Прорив місяця: боксер Василь Ломаченко і дзюдоїстка Дар’я Білодід

Щомісяця Karabas LIVE визначатиме українців, які найбільше вразили своїми успіхами

Ми постійно перемагаємо. Українці постійно чогось досягають. Незважаючи на те, що часто це губиться в потоці щоденних новин та «зрад» у соцмережах, люди у найрізноманітніших сферах витрачають купу сил і часу, та досягають вражаючих результатів. Ми вирішили слідкувати за перемогами українців в усіх сферах: спорті, музиці, театрі, кіно тощо. Раз у місяць ми будемо обирати «прорив місяця» та розповідати про нього. Можливо, це додасть хоча б трохи уваги тим, хто на неї так заслуговує.

Героями вересня 2018 року стають спортсмени – боксер Василь Ломаченко та дзюдоїстка Дар’я Білодід. Перший очолив найпрестижніший рейтинг у своєму виді спорту. Друга виграла чемпіонат світу та встановила світовий рекорд.

Василь Ломаченко

19 вересня стало відомо, що український боксер-професіонал очолив список найкращих бійців рингу у світі за версією журналу The Ring. Рейтинг враховує всі вагові категорії. Тобто на сьогодні 30-річний Ломаченко є людиною №1 у світовому професійному боксі.

The Ring – головне профільне видання про бокс. Журнал був створений у США в 1922 році, з 2003-го він має власну офіційну версію чемпіонського титулу. До речі, Ломаченко є чемпіоном світу за версією The Ring у легкій вазі (до 61,2 кг).

За 12 боїв він здобув титули у трьох вагових категоріях. Це новий рекорд в історії професійного боксу

Аби дійти до такого успіху, Василю знадобилося провести у професійному боксі менше п’яти років. За цей час він виграв 12 поєдинків та лише один програв. Останній на сьогодні бій за його участю відбувся у травні цього року в Нью-Йорку на арені Madison Square Garden. Українець переміг нокаутом венесуельця Хорхе Лінареса та виграв титули WBA та The Ring у легкій вазі.

До цього Ломаченко вже був чемпіоном світу у напівлегкій і другій напівлегкій вазі. За 12 боїв він здобув титули у трьох вагових категоріях. Це новий рекорд в історії професійного боксу.

Дар’я Білодід

20 вересня киянка стала чемпіонкою світу з дзюдо у категорії до 48 кг. На цей момент Дар’ї Білодід було 17 років та 11 місяців. Таким чином їй вдалося перевершити досягнення японки Рійоко Тамурі, яка здобула таке ж звання у 1993 році. Дівчині з Азії тоді було 18 років та 1 місяць.

Білодід – донька відомих українських дзюдоїстів Геннадія Білодіда та Світлани Кузнецової. Вже у 14 років вона була найкращою у своїй вазі серед кадетів України. У 15 перемогла на європейських турнірах серед юніорів. А в 2017 році стала чемпіонкою Європи серед дорослих.

У фіналі вона зламала спротив чинної чемпіонки світу – японки Фуну Тонакі

На чемпіонат світу в Баку Дар’я приїхала у ранзі фаворита – перед цим вона виграла п’ять турнірів сезону. Сподівання дівчина цілком виправдала.

Подолавши більш слабких суперниць у перших колах змагань, вона вийшла у півфіналі на олімпійську чемпіонку 2016 року Паулу Парету (Аргентина). Перемогла і її. А у фіналі зламала спротив чинної чемпіонки світу – японки Фуну Тонакі.

Дар’я Білодід навчається у київському ліцеї №157. В інтерв’ю після перемоги зізнавалася, що має наміри спробувати себе в модельном бізнесі.

Фото колажу: зі сторінок у Facebook Василя Ломаченка і Дар’ї Білодід

Ще більше новин та цікавостей у нашому Телеграм-каналі LIVE: швидко, зручно та завжди у вашому телефоні!